Блог

Вплив можливості вибору особистого зростання керівника

Швидкі зміни сучасного світу потребують менеджерів здатності швидко розвиватися і бути гнучкими. Для цього важливо мати уявлення про бізнес-цілі та знати, які кроки необхідні для їх досягнення. Мова йде не про розуміння стратегії або переліку конкретних дій, але про те, як покращити себе і змінити ставлення до того, що відбувається.

Що таке можливість вибору

Особистістний ріст керівника залежить від здатності бачити альтернативи у порівнянні з сучасним станом справ. Чим більше людина має вибору, тим більше вільніша. Вона може вибрати, і розуміє всі можливі варіанти, бачить альтернативу та способи вирішення його проблем. Іншими словами, коли здається, що ми вперлись в стіну, ми стаємо невільними у прийнятті рішень. Нами керують обмеження, ми “звужуємось”. Вони приходять з нашого минулого або створюються під тиском зовнішнього середовища. У моделі такої поведінки існує єдиний можливий правильний формат прийняття рішень – категоричний, “тільки так!”. Це впливає на можливі комунікації, спричиняє негативну відповідь на певні події, пригнічує розвиток та досягнення бажаного, цілі.

Кому заважають обмеження

Перший, найважливіший критерій, що людина вільна – вона розуміє свої обмеження. Більшість людей навколо нас не є вільними, вони не розуміють, що вони контролюються граничними чинниками. Як приклад, ви можете уявити менеджера, який розуміє свою ціль і точно знає, як це досягти. Звичка придушення та витіснення (кожен знайомий з фразою “і так піде”), призводить до того, що людина перестає бачити варіанти розвитку подій та рухається уздовж звичної та прокатаної схеми. Здається, що він не має вибору – він зупиняється на тому до чого звик. Будучи в такому стані, людина не бачить “сліпих зон” і не може відрізнити так звані “білі плями”. Для реалізації проблеми необхідна криза або допомога іншої людини.

Це актуально і для керівників, які звикли працювати і вважають, що вони можуть впоратися з будь-якими проблемами самостійно. Шлях інвестування в саморозвиток, у зрілому віці, хочеться отримати гідні результати, і якщо вони не з’являються, є конфлікт з самим собою: “Щось не так, але я не можу зрозуміти, що саме”. Так і проявляються обмеження.

Вийти з замкнутого кола, підніміться на новий рівень, задати собі правильні питання та отримати відповіді на них, ви зможете працюючи з професійним діловим психологом.

Запис на консультацію до бізнес – психолоаг Наталії Кравченко +380675633337