Блог

Розвиток ефективності керівника – покращення результативності усієї команди

Комунікативні, особистісні, управлінські, лідерські навички у гарного керівника повинні бути завжди на висоті. Інакше без цього команда буде втрачати свій ресурс, задачі будуть виконуватись не на 100%, і в результаті – бізнес несе збитки.

Ефективність керівника – запорука успішної роботи усього ланцюга компанії – від том-менеджменту до звичайних робітників. Так, часто до розвитку чи будь-якої прокачки soft-skills вдаються у випадку застою чи у кризових ситуаціях. Але краще тримати усі ці навички на рівні постійно, щоб не було одна нога накачана, а інша ні, і тоді ефективність компанії буде знаходитись у позитивній динаміці.

Про що потрібно пам’ятати керівнику під час розвитку soft-skills?

У сучасних реаліях бізнесу керівник повинен на високому рівні мати наступні навички:

– Лідерство, вміння працювати з людьми.

– Стресостійкість – гнучкість.

– Підприємливість.

– Креативність.

– Стратегічне мислення.

– Точність рішень та дій.

Ці навички повинні вдосконалюватись постійно. Але й цього інколи недостатньо. Важливо пам’ятати, що, розвиваючи soft-skills, але забуваючи о класичних функціях менеджменту, ефективність керівника буде чи стояти на місці, чи нести «приховані» втрати. А з цим буде страждати й розвиток команди. Тому важливо не відноситись поверхнево до найголовнішого з навичок – ефективній побудові цілей для себе та команди.

Ставимо цілі за технологією SMART

Не побоюся сказати, що цей інструмент знають усі і усі розуміють його ефективність та користь. АЛЕ! Забувають про нього та не користуються. Найкраща технологія – SMART. Найчастіше, про неї або знає лише керівник, або усі, але не використовують на повну. Причому й керівники, й вся команда.

Критерії технології наступні:

– Ясність та конкретність – чого потрібно досягнути, що міняємо чи покращуємо?

– Вимірність – які результати та критерії повідомлять про досягнення цілі?

– Досяжність – чи дійсно ціль досяжна?

– Ресурсність – які ресурси необхідні для досягнення цієї цілі?

– Строки – коли необхідно отримати результат?

Як тільки керівник ставить задачі перед командою за технологією SMART – ресурсність роботи усіх працівників виходить на новий рівень. Працівники бачать чіткі задачі, строки, їх важливість і конкретний результат, до якого вони повинні прийти у кінцевому підсумку. У цьому і полягає важливість – втрати ефективності не відбувається. А якщо і співробітники використовують цю технологію у свої власній роботі, то результати перевершують усі очікування.

Плюс – це дає можливість збільшити узгодженість у команді, кожен розуміє що потрібно від нього та й на коли і як цього досягнути!

Ефективність керівника – використання працюючих інструментів для досягнення цілей компанії

Важливо пам’ятати, що ви не всі інструменти та технології використовуєте, а ті, що використовуєте – не факт, що на всі 100% своєї ефективності. Найдоступніший спосіб підвищення ефективності без залучення додаткових інструментів та вкладень – це відповідь на питання: «А що ми знаємо і що у нас є, з якою ефективністю використовується мною як керівником та моєю командою?». Перегляд своїх навичок soft-skills, включення у роботу забутих класичних та нових інструментів менеджменту, підходів до управління дозволить компанії процвітати та заробляти більше без додаткових затрат!